Arleta Karczewska

"Stałam się silniejsza i bardziej otwarta na świat. Joga to dla mnie nieustanne odkrywanie świata w sobie."

Arleta Karczewska-Janczak, instruktorka

Arleta Karczewska-Janczak z zawodu specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa.

Od wielu lat praktykuje jogę, czerpiąc z niej radość i spełnienie. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością – Yoga. Przygodę z jogą zaczynała od Hatha jogi metodą B.N.S. Iyengar.

Regularna praktyka pozwoliła Jej uwolnić się od bólu kręgosłupa towarzyszącego skoliozie. Jak sama twierdzi poprzez regularne ćwiczenia nabrała gibkości, elastyczności oraz równowagi zarówno fizycznej jak i psychicznej.

W procesie samodoskonalenia siebie odnalazła kolejną, bardziej dynamiczną ścieżkę jogi, jaką jest Ashtanga. Efekty regularnej praktyki Ashtangi przeszły jej najśmielsze oczekiwania. Podczas pobytu w Indiach i codziennej praktyce Ashtangi dostrzegła ogromne zmiany w swoim ciele. Zdecydowanie wzmocniła swoje ciało, poprawiła wytrzymałość i kondycję całego organizmu, w efekcie, czego poprawiła sylwetkę i postawę ciała, mówi o sobie „stałam się silniejsza i bardziej otwarta na świat, dla mnie joga to życie nie tyle w zgodzie ze światem, co nieustanne odkrywanie świata w sobie”. Uczestnicząc w intensywnym kursie Ashtanga Vinyasa Yoga, Mysore, uzyskała certyfikat nauczyciela Ashtanga Vinyasa Yoga. 

Będąc w ciąży ukończyła kurs nauczyciela Jogi dla kobiet w ciąży oraz Mama Baby Joga in Cophenhaga. Chciałaby przekazywać dalej zdobyta wiedzę i przekonywać, że aktywna mama podczas ciąży to aktywna mama podczas porodu a zrelaksowana mama to zdrowe i spokojne dziecko.

Arleta Karczewska