Joga jest obecna w moim życiu od ponad 10 lat. Praktykę rozpoczęłam od zajęć Hatha jogi w Studiu Jogi Yam. Na zajęciach z moją pierwszą nauczycielką, Asią Burdzińską, zdobyłam solidne podstawy pracy z ciałem oraz nauczyłam się odpowiedniej uważności zanim zagłębiłam się w to, co kocham najbardziej, czyli dynamiczne formy jogi. Bez Hatha jogi nie byłabym w stanie poprawnie pracować w wymagających precyzji i świadomości sekwencjach Ashtangi i Vinyasy.

Wiedzę na temat istoty praktyki jogi zdobywałam następnie na przestrzeni lat od dwóch wspaniałych nauczycieli, którzy uświadomili mi wagę etyki pracy z własnym i cudzym ciałem.

Spotkałam ich znów w Studiu Jogi Yam: Ervina Menyhart, specjalistę Ashtanga Vinyasa, z którym współpracuję indywidualnie do dnia dzisiejszego, oraz dr Normana Sjomana, kanadyjskiego sanskrytologa i znawcę historii i filozofii jogi. Uwrażliwili mnie na znaczenie kontemplacji i medytacji, które stały się nierozerwalną częścią mojej praktyki i codzienności. Dynamiczne formy to medytacja w ruchu. Nie spieszę się w nich ani nie przeciążam. Oddech prowadzi ruch. W jodze najważniejsza dla mnie jest intencja działania i droga, nie cel. Poprzez koncentrację, akceptację i odpuszczenie współpracuję ze swoim ciałem i umysłem w sposób pełen szacunku i miłości. W jodze nie ma dla mnie miejsca na rywalizację nawet z samym sobą. Tą postawą chcę się dzielić ze swoimi uczniami.

W 2024 roku uzyskałam certyfikat nauczycielski Yoga Alliance RYT 200 Vinyasa Yoga.

Historia zatoczyła koło i wróciłam tam, gdzie wszystko się zaczęło: do Studia Jogi Yam.

Tym razem jako nauczyciel… Moje zajęcia w Studiu nie skupiają się jednak tylko na dynamicznej praktyce. Realizuję swój autorski program jogi dla układu trawiennego (Gut Yoga), zawierający elementy technik oddechowych, medytacyjnych, kontemplacyjnych i relaksacyjnych.