"Kierując się zasadą -nie ma jednej drogi do oświecenia- na zajęciach integruję wiele stylów jogi"

Alicja (Alka) Bieniecka, instruktorka

Na jogę trafiłam dopiero po studiach, w przełomowym dla mnie roku 2016, kiedy poznałam mojego obecnego męża- to on zabrał mnie na pierwsze zajęcia do Yam. Można powiedzieć, że ta ‘randka’ zmieniła wszystko. Choć początki nie były łatwe dość szybko zaczęłam czuć korzyści jakie daje mi joga, jak wzmacnia moje ciało i przynosi ukojenie dla głowy. 

W 2018 odbyłam intensywny kurs jogi w AyurYoga Eco Ashram w Indiach. Po powrocie zdobyłam tytuł  instruktora jogi w EFIB i zaczęłam prowadzić własne zajęcia hatha jogi w Studio Jogi Yam, gdzie zdobywam doświadczenie nauczycielskie, a także doskonalę praktykę własną pod okiem Asi i Ify. W 2021 przeszłam szkolenie z aktywności fizycznej kobiet w ciąży i treningu dna miednicy oraz trening nauczycielski Yin jogi u Dominika Trznadla.

 

Kierując się zasadą “nie ma jednej drogi do oświecenia” na zajęciach integruję wiele stylów jogi, czerpię trochę z nauczania Iyengara, trochę z Satyanandy, trochę z vinyasy, jogi funkcjonalnej, trochę z yin. Prowadzę zajęcia hatha jogi dla osób początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych- intensywność  dostosowuję do grupy. 

 Joga bardzo pomogła mi przejść poród i szybko wrócić do formy sprzed ciąży, dlatego prowadzę również zajęcia jogi w ciąży. Jest to łagodna praktyka, podczas której skupiamy się na pracy z oddechem, łagodzeniu bólu pleców i innych dolegliwości ciążowych i przygotowaniu ciała do porodu, nie tylko poprzez wzmocnienie ale także naukę relaksacji. 

 

Skończyłam studia ochrony środowiska, zawodowo związana jestem z ekologicznym budownictwem ale obecnie oddaję się w pełni rodzinie i wychowaniu córki Wandy. Najczęściej spotkacie mnie w jeżyckich piaskownicach.