"Zbudź się, mo­ty­lu -
Póź­no, całe mile
Są przed nami."
~BASHŌ MATSUO

Agata Tamioła, Instruktorka

Z wykształcenia pedagożka, konsultantka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i trenerka kompetencji miękkich w zakresie doskonalenia asertywności i komunikacji opartej na modelu porozumienia bez przemocy. Prywatnie malarka, rzeźbiarka, przez wiele lat związana ze sceną kabaretową i improwizacją.

Z jogą jestem za pan brat od liceum, ale jako instruktorka działam dopiero od maja 2021 i wciąż się uczę. Doskonaliłam swój warsztat pod czujnym okiem Asi Burdzińskiej, Ewy Degórskiej, Bartosza Fatka oraz Andrzeja Kubiaka.

Na swoich zajęciach uwielbiam używać pomocy (tak, Iyengar jest mi niezwykle bliski) i uświadamiać ich ważność. Joga z krzesłem to u mnie częsty widok. Gdy pytacie przed zajęciami jakie pomoce przygotować, zazwyczaj odpowiadam „na wszelki wypadek wszystkie!”. Jeśli masz przekonanie, że pomoce są tylko dla początkujących lub są oznaką słabości, szybko wybiję Ci to z głowy 😉

Od niedawna interesuję się też jogą twarzy i często wplatam jej elementy w sesję, dzieląc się wskazówkami i (mam nadzieję) zarażając pasją do niej. Ma ona mnóstwo cudownych zastosowań, jest to dobry wybór dla osób, które mają pracę siedzącą przy komputerze, ponieważ zajmujemy się likwidowaniem napięć z okolic odcinka szyjnego kręgosłupa. Pamiętaj jednak, że żeby joga twarzy była skuteczna, musisz poświęcić jej choć kwadrans dziennie!

Prowadzę swoje zajęcia bardzo lekko i z humorem, jak na ekstrawertyczkę przystało 🙂 na praktyce Savasany z kolei gram na instrumentach relaksacyjnych (misy i gongi), często wprowadzając krótkie opowieści, których morał każdy zabiera dla siebie.

Widzimy się na macie!