Medytacja z gongiem (koncert)

Nasze komórki w ciele nieustannie drgają, a woda, która stanowi 80% naszego ciała, znakomicie przewodzi drganie. Kiedy się stresujemy, martwimy, nasze centra energetyczne jakby zaplątują się. Trzeba odnaleźć skuteczny sposób na to, aby  wróciły one do prawidłowego poziomu. Sposobem  na to jest relaks z dźwiękiem.

Koncerty odbywające się w Studiu Yogi Jam mają charakter relaksacyjny i uspokajający. Uczestnicy leżą. Najlepszy strój to taki, który nie będzie krępował ciała. Maty i koce potrzebne do ułożenia się na podłodze są na miejscu.

Tybetańczycy wierzą, że człowiek powstał z dźwięku.

Fenomenem gongu jest jego bardzo silnie rezonujący dźwięk, posiadający moc przenikania zarówno ciała fizycznego człowieka jak i jego struktur niewidzialnych. Subtelne ciała człowieka, pozbawione masy, łatwo i szybko dostrajają się do częstotliwości dźwięków gongu i poddają się ich oczyszczającemu i uzdrawiającemu działaniu. W ten sposób tworzą się pozytywne wzorce dla ciała fizycznego. Ciało fizyczne chętnie podąża za tymi wzorcami, ale bardziej bezwładne, potrzebuje trochę więcej czasu na zmiany i dlatego efekty na planie fizycznym pojawiają się z reguły trochę później. Proces oczyszczania i uzdrawiania pogłębia się przy każdym seansie i nagle dostrzegamy, że coś się zmienia. Jesteśmy zdrowsi, znikają blokady i bóle, które jeszcze niedawno nam dokuczały, mniej się stresujemy, energia płynie w nas swobodnie. Zauważamy również, że jesteśmy bardziej świadomi tego, co się wokół nas dzieje.

Jeśli zaufamy dźwiękowi, otworzymy się na niego i pozwolimy mu działać, wtedy szybszy i głębszy okaże się proces przemiany.

Chociaż dźwięki gongu działają na wszystkich ludzi w taki sam sposób, to jednak doświadczenia uczestników seansu są różne. Mogą pojawiać się niepowtarzalne wizje. Można doznawać mrowienia, odczuwać ciepło albo zimno, można dostać ataku kaszlu, śmiechu czy płaczu, a nawet bólu. Może wystąpić chwilowe pogorszenie samopoczucia, które utrzymywać się będzie jeszcze przez jakiś czas po dźwiękowej kąpieli. Opisane wyżej doznania to tylko znak, że następuje proces oczyszczania organizmu i harmonizacji jego komórek. Należy wtedy wypić więcej płynów aby szybciej pozbyć się toksyn z organizmu.

Niech każde spotkanie z gongiem i jego dźwiękami będzie dla Ciebie wspaniałą przygodą, podróżą w głąb siebie, światłem dla rozjaśnienia drogi do domu.

Koncerty gra dla WAS:

Joanna Burdzińska – Gong Królewski TAM TAM (100 cm i 80cm), Gong Wietrzny (80cm, 60 cm i 45cm), misy dźwiękowe, Sansula, Kij deszczowy, 

Prowadząca:

"Jestem szczęśliwa, bo moja pasja stała się moim zawodem i sposobem na życie"