Medytacja dynamiczna Osho

O metodzie

Technika stworzona przez Osho  nie przypomina innych typów medytacji. W jej trakcie wykonuje się ruchy do nieco chaotycznej muzyki.

Medytacja dynamiczna Osho – co to jest i jakie są jej założenia?

Medytacja dynamiczna Osho ma być odpowiedzią na potrzeby człowieka żyjącego w cywilizacji Zachodu. Klasyczne techniki wymagają głębokiego skupienia i wyciszenia, którego ciągle atakowani bodźcami mieszkańcy Europy czy Ameryki Północnej często nie są w stanie osiągnąć. Dlatego też w krajach zachodnich medytacja dynamiczna Osho jest jest jedną z najpopularniejszych technik.

Według założeń twórcy medytacji dynamicznej, duchowego przywódcy Osho, ma ona pozwolić praktykującej ją osobie wyjść z Ego do serca, a następnie do wyższej świadomości. Dużą rolę odgrywają tu metody pozbycia się chaosu z wnętrza. Paradoksalnie, służyć temu mają nieuporządkowane ruchy oraz chaotyczna muzyka, której należy słuchać podczas sesji medytacji dynamicznej.Technika stworzona przez Osho ma prowadzić do ukojenia, a przy tym dodawać energii i odnawiać siły witalne

Prowadzący:

"Przez tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryźć zagadki, czym jest Miłość Na ile jest sprawą ciała, ile umysłu? Każde inne spojrzenie wprowadza chaos !"

Zajęcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela