Pranayama

Czy potrafić oddychać?

Pranayama jest jedną z ośmiu dyscyplin klasycznej jogi, prowadzącą do poznania ciała i umysłu praktykującego. Jest naturalnym, następnym krokiem po opanowaniu podstawowych asan. W ten sposób ciało zostaje odpowiednio przygotowane i wrażliwe na subtelne bodźce towarzyszące świadomemu oddechowi. Termin pranajamy powstał z połączenia dwóch terminów sanskryckich: „prana” -siła witalna, energia i „ajama” – ekspansja. Prany nie możemy zobaczyć, dotknąć. Oddech jest dźwignią, dzięki której możemy pośrednio pracować z praną. Dzięki relaksacyjnym ćwiczeniom pranajamy uświadamiany sobie przebieg naszego oddechu, stopniowo pozbywamy się nieprawidłowych nawyków i zastępujemy je głębokim, rozluźnionym i świadomym oddechem. Zyskujemy większą uważność w życiu codziennym i narzędzie, które możemy wykorzystać do redukcji stresu, niepokoju i wielu innych celów.  Wybierzcie swobodny, komfortowy i nie uciskający strój. 

Zajęcia poprowadzi Monika Wiśniewska – certyfikowany nauczyciel Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance, po ukończonych 500 godzinach szkoleń w Indiach, instruktor w Studio Jogi Yam.

Monika Paszkowska

Prowadzący:

Zajęcia poprowadzi Monika Wiśniewska - certyfikowany nauczyciel Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance, po ukończonych 500 godzinach szkoleń w Indiach, instruktor w Studio Jogi Yam.

Zajęcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela