Feldenkrais®

W odróżnieniu od tradycyjnych podejść, metoda Feldenkraisa® nie polega na rozciąganiu czy wzmacnianiu mięśni. Lekcje metody Feldenkraisa® skupiają się na poprawie zorganizowania naszych ruchów, zaproszenia do nich całego ciała. Przez eksplorację wzorców ruchowych uczymy się jak poruszyć nasz szkielet inaczej, niż napinając mięśnie. Nie skłaniamy naszych stawów do ruchu wiekszego niz fizjologiczny, poruszamy nimi w małym, prostym zakresie. Podczas takich lekcji ilość pomysłów na ruch znacznie wzrasta podczas gdy stres i napięcie znika ze stawów i otaczających je tkanek. Odciążone mięśnie naturalnie stają się miękkie i zdolne do większego wydłużania, poprawia się zakres ruchów w stawach i wzrasta nowe poczucie równowagi, siły i giętkości.

By niemożliwe stało się możliwym, możliwe łatwym a łatwe pięknym i eleganckim.

Jestem szczęśliwa, że napotkałam w swoim życiu metodę Feldenkraisa®, która wzmocniła mój kręgosłup, wydłużyła nogi, otworzyła nie tylko moje biodra ale i serce.

Wyobraź sobie co ona może dać  tobie. Dzięki metodzie możesz poprawić swą sprawność -niezależnie do czego jest ci potrzebna-skuteczniej, szybciej i bardziej trwale. Możesz być nawet zaskoczony, jakie to proste.

Metoda Feldenkraisa® posługuje się uniwersalnym językiem ciała, może więc być przydatna każdemu, zarówno pracującym ruchem sportowcom, tancerzom, aktorom, muzykom jak i tym, którzy chcą wyjść poza ból w zwyrodnieniach czy po urazach a także tym, którzy po prostu chcą się poruszać lżej, łatwiej i przyjemniej, otwarciej wyrażać siebie.

Lekcje indywidualne doskonale poszerzają zakres ruchów i innych funkcji dzieciom z porażeniem mózgowym czy wiotkością mięśni.

Metoda Feldenkraisa® to:

– innowacyjny system zajmujący się rozwojem człowieka i poprawą jego funkcjonowania za pomocą ruchu fizycznego.

– oferuje unikatowe podejście do uczenia się istoty ludzkiej poprzez dostęp do wrodzonych procesów własnego układu nerwowego dla poprawy i udoskonalenia ich funkcji.

– używa łagodnych, wyspecjalizowanych ruchów które pobudzają świadomość oraz poprawia sposób poruszania się i wykonywania ruchów.

– rozwiązuje problemy spowodowane zaburzeniami pomiędzy grupami mięśniowymi na płaszczyźnie neurologicznej, więc zachodzące zmiany w naszym organizmie są głęboko odczuwalne. 

– układ szkieletowy zostaje uwolniony z wszelkich napięć i ograniczeń dzięki temu wspiera ciebie w efektywnym sterowaniu całym układem kostnym oraz wspomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki . 

– ograniczenia lub powodujące ból wzorce ruchowe są zastępowane bardziej wydajnymi i wygodnymi możliwościami ruchu, dzięki czemu zmniejszysz chroniczny ból, zredukujesz stres polepszysz fizyczne i emocjonalne samopoczucie. 

– ponieważ metoda Feldenkraisa nie oddziela umysłu od ciała, więcej emocji i myśli jest wywoływanych przy komunikowaniu się bezpośrednio z układem nerwowym.

Świadomość przez ruch

Lekcje w metodzie Feldenkraisa nazywane są ATM (świadomość przez ruch). Zawierają one wyszukane sekwencje ruchu angażujące całe nasze ciało. Lekcje używają w łagodny i przyjemny sposób naszą naturalną inteligencję przez co uzyskujemy dostęp do motoryczno -sensorycznych procesów zachodzących w mózgu. Dzięki temu docieramy do każdego stawu, grup mięśniowych i każdej funkcji w naszym ciele. Jest to zatem metoda reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju swojego potencjału poprzez ruch.

Metoda Feldenkraisa opiera się na, niespotykanej nigdzie indziej w przyrodzie, możliwości uczenia się. Dzięki temu możliwy jest ciągły rozwój naszego potencjału.

Obejrzyj film https://youtu.be/CVBwA9IRApI