Ayurveda

Postrzega każdą osobę, jako indywidualną, godną szacunku duszę, obdarzoną mocą twórczą. Daje głębokie zrozumienie powiązań pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Omawia wpływ zewnętrznego środowiska Natury na organizm ludzki, pokazuje jak żyć z Nim w harmonii.

Mimo swojego starożytnego pochodzenia z powodzeniem stosowana jest współcześnie. Jest wiele Centrów Medycyny Ayurwedyjskiej zarówno w Indiach, jak i na Zachodzie Europy, a także na kontynentach Amerykańskich. Ta wiedza służy nie tylko człowiekowi, jako jednostce, ma również pozytywny wpływ na otaczające go społeczeństwo i środowisko.
Wskazuje jak szczęśliwi i zdrowi ludzie tworzą spokojną i szczęśliwą, zgodnie funkcjonującą społeczność.

Zapewniamy kameralną grupę treningową (max. 5 osób), indywidualne podejście, przyjemną atmosferę.

Poznaj mądrość i potencjał swojego ciała!

„Kto ma uregulowane jedzenie, sen, pracę i wypoczynek, nie będzie miał problemów materialnych ani fizycznych, doświadczy błogostanu.” - Bhagavad Gita

Ayurweda przynosi również zrozumienie, że natura lub stan ciała podlegają zmianie, w sanskrycie oznacza to wikriti (vikrti) -„to co zasłania prakriti.

Jest to stan w jakim ciało i umysł znajduje się tymczasowo, przejściowe zaburzenie, gdy ono minie wrodzona natura pozostanie taka sama.

Ayurweda pomaga poznać wrodzone cechy. Gdy się je zna możemy bowiem podjąć kroki, aby nie dopuścić do powstania zaburzeń lub podjąć właściwe działania, aby wyjść z choroby i wrócić do właściwej, wrodzonej konstytucji.

Poznasz terapie stosowane w Ayurwedzie, które można jako profilaktykę samodzielnie praktykować w domowych warunkach aby przeprowadzić właściwie proces oczyszczania organizmu.

Zajęcia są przybliżeniem tematu.

Konsultacje ayurwedyjskie u certyfikowanego konsultanta Instytutu Jiva w Faridabad w Indiach –Barbary Zimoch. tel.501574355

Pytania odnośnie zajęć można zadawać TUTAJ 

Prowadzący:

Zajęcia

[mp-timetable col="333,272,273,274,275,276,277" events="1443" title="1" time="1" user="1" row_height="45" font_size="13px" increment="1" view="dropdown_list" label="" hide_label="1" hide_hrs="1" hide_empty_rows="1" group="0" disable_event_url="1" text_align="center" text_align_vertical="middle" id="" custom_class="" responsive="1” description="1"]