15 lat Studio Jogi YAM!

Studio Jogi Yam zostało otwarte 

1 września 2009 roku.

W 2024 roku będziemy obchodzić 15-lecie naszej działalności. 

Jesteśmy szkołą jogi oraz ośrodkiem rozwoju osobistego w Poznaniu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Gościmy wielu znakomitych nauczycieli jogi oraz wspaniałych nauczycieli duchowych 

Historia Studio Jogi Yam

Pisze dla Was Joanna Burdzińska właścicielka Studio Jogi YAM

W roku 2008 zaczął chodzić mi pogłowie pomysł otwarcia własnej szkoły jogi, ale nie czułam się jeszcze wówczas wystarczająco dobra nauczycielką jogi, oraz nie miałam odwagi. Ale ziarenko zostało zasiane i dojrzewało. Pamiętam, że po medytacji prowadzonej przez Conny Larsona jeszcze w Centrum Jogi Harmonia na ul. Towarowej u mojej Nauczycielki Ani Rykowskiej Grzywnej, wypowiedziałam na głos (jako efekt tego co przyszło w medytacji), że chciałam bym otworzyć własne centrum jogi. Minęło trochę czasu i wypowiedziane słowo zaczęło się realizować. 

Wraz z Renią Mielcarzewicz podjęłyśmy decyzję, że otworzymy swoją szkołę jogi. Jak była decyzja, znalazł się lokal na ul. Kochanowskiego, był do remontu, można było od razu przystosowywać go do funkcji jaką miał spełniać.

No i jak zawsze należało wymyślić nazwę tego miejsca, które tworzyłyśmy. I znowu pomogła medytacja, to w niej przyszło YAM – często się pytacie co to jest za słowo, co oznacza? W Indiach skąd pochodzi joga rozróżnia się centra energetyczne człowieka tzw. czakry. Jest również czakra SERCA – a mantra (dźwięk) który ją symbolizuje i otwiera to YAM. I tak oto powstało Studio jogi YAM.

W pierwszym etapie uruchomiłyśmy dwie sale – tą przy recepcji i małą. Po około 2,5 roku zaczęłam sama zarządzać studio i uruchomiłam tzw. dużą salę, a po 5 latach jeszcze górę. Studio miało wówczas około 480 m2 powierzchni – 5 sal, 2 gabinety, 2 pokoje do pracy w małych grupach, dwie kuchnie. Niestety ostatnie dwa lata spowodowały, że musiałam podjąc decyzję o rezygnacji z części studia. Obecnie to około 380 m2.

Tyle o przestrzeni , ale tak naprawdę to miejsce tworzyli ludzie, którzy angażowali swoją energie, pasję, którzy robili coś fajnego i chcieli się dzielić tym z innymi. 

Pierwszy skład instruktorski to: Joanna Burdzińska, Basia Konieczna, która jest z nami do dzisiaj Renia Mielcarzewicz (obecnie Szkoła Reginy Szczypior) oraz Kuba Majcher (obecnie sklep ze sprzętem do jogi Joga-style), oraz Konrad Tuszewski (Qi gong) i Piotr Chorzępa (koncerty na gongach).  Poznaliśmy się w Centrum Jogi Harmonia na ul. Towarowej, tam też medytowaliśmy z Ania Grzywną i Conny Larsonem. Kilka miesięcy po otwarciu studia dołączyli do grona instruktorów Mateusz Trumpus i Małgosia Siadak (Sabat) jako pierwsi nowi instruktorzy dołączyli do nas zaraz po ukończeniu kursu nauczycielskiego. Mateusz był z Nami przez 9 lat , a teraz czasami jeszcze wpada na zastępstwa. Gosia prowadziła jogę dla dzieci, a teraz zajmuje się swoimi dziećmi, ale cały czas pomaga mi w prowadzeniu studia. Nasi uczniowie stali się Waszymi instruktorami – Ifa – Iwona Gąsiorowska, Arleta Karczewska, Kasia Miecznik, Alina Waligóra, Monika Wiśniewska, Kasia Zielińska (która obecnie otworzyła swoją szkołę jogi w Pobiedziskach – Drzewo życia). Ich drogi jako uczniów prowadziły do studia, oczywiście uczyli się jeszcze gdzie indziej, kończyli kursy podnoszące ich kwalifikacje (ale o tym możecie poczytać w opisie nauczycieli).

W studio uczyło wielu nauczycieli, jedni dłużej inni której, ale wszyscy wnieśli do tego MIEJSCA swoją energię, pasję. Byli z nami: Inka Kozłowska, Kasia Peka, Ulla Wilczyńska Kalak.

Jak wiecie Studio to nie tylko szkoła jogi, to miejsce rozwoju osobistego, w którym pojawiają się nauczyciela z całej Polski i świata.

Od wielu lat współpracujemy z Luczisem Pustotą, Norman Sjoman, Ervin Menyhart. Przeprowadzają u nas swoje wykłady i nauki buddyjscy nauczyciele. Nauczyciele jogi jak Swami Yogeshwarananda Giri.

Ale również współpracujemy ze wspaniałymi polskimi nauczycielami, trenerami, osobami o niepowtarzalnej osobowości. Są wśród nich Kinga ( Maruszczak) Milo – moja przyjaciółka, która pokazała mi jak uwierzyć, że gdy robimy to co jest nam przeznaczone to wszystko płynie i się realizuje. A jak się nie realizuje to nie jest dla nas. Niema co się spinać 🙂

Od kilku lat przyjeżdża do nas regularnie Małgorzata Brzoza – Pierwsza Dama Polskiej Numerologii. Wspaniała ciepła osoba z wielką wiedzą. 

Od wielu lat współpracujemy z Ludmiłą Frąckowiak – kobietą, która miedzy innymi uczy kobiety jak poznać siebie i swoją wartość.

Zorganizowaliśmy cykliczny warsztat rozwojowy „Konwent Otwartego Serca”, na który przyjeżdżają ze swoimi wykładami, koncertami, warsztatami prowadzący, którzy pragną się podzielić swoją pasją .

Staram się udostępniać przestrzeń studia na różne bezpłatne wydarzenia, tak aby przybliżyć wszystkich różnorodną tematykę, dać możliwość poznania ludzi – np. medytacje, wykłady o Samouzdrawianiu, Numerologi, Hipnozie, Regresingu i wiele innych ciekawych tematów.

Od samego początku uczestniczymy w poznańskim jogowym wydarzeniu Joga przy Fontannie.

Jogowe wyjazdy – od pierwszego roku jeździliśmy wspólnie na wakacje i weekendowe wypady. Jeździliśmy nad morze Łazy, Rewal, Gąski, góry Srebrna Góra, Hermanów,  Stronie Śląskie, obecnie znowu Gąski

Czy wiecie, że...

Zajrzyj na mój kanał na youtube  Joanna Joga Yam.

Na kanale trochę numerologii, historii, koncertów.