System powięziowy w praktyce jogi i dysfukcjach ciała

Studio Jogi Yam & Somatica – centrum usprawniania i pracy z ciałem – zaprasza na wykład nt. systemu powięziowego oraz prezentację metody Stecco w praktyce.

System powięziowy to układ okalający i integrujący całe ciało. Podczas prezentacji zostanie omówiona budowa i funkcje systemu powięziowego, wpływ dysfunkcji na działanie całego ustroju człowieka.

Prezentacja metody będzie miła wymiar praktyczny w odniesieniu do praktyki jogi – zostanie przeprowadzona 2-3 ochotnikach, praktykujących jogę.

Celem części praktycznej prezentacji jest pokazanie jak działa terapia manualna metodą Stecco w kontekście poprawy zakresu ruchu w wybranych pozycjach jogi na przykładzie takich asan jak: Supta Virasana, Ustrasana, Uttanasana, które angażują całe łańcuchy/sekwencje powięziowe tylne i przednie.

Część praktyczna będzie odpowiedzią na pytania wielu osób, które praktykują jogę wiele lat i czasami nie widzą postępu w konkretnych pozycjach. Dlatego serdecznie zapraszam do uczestnictwa zarówno w roli słuchacza, jak i ochotników, których mam nadzieję nie zabraknie.

Prowadzący:
Krzysztof Cukierski – mgr fizjoterapii, terapeuta manualny, praktyk pracy z ciałem, terapeuta holistyczny.

Miłośnik pracy z ciałem oraz holistycznego podejścia do człowieka, terapii i ruchu. Praktyk jogi z 7-letnim doświadczeniem jako nauczyciel w połączeniu z wiedzą zakresu szeroko pojętej fizjoterapii. Doskonale rozumie problemy natury biomechanicznej adeptów jogi, którzy pomimo dużego wysiłku i długoletnich treningów często nie mogą uzyskać zakresów ruchu, o jakich marzą, a które pozwoliłyby im cieszyć się bardziej zaawansowanymi asanami oraz swobodą ruchu i uczuciem głębokiego komfortu w ciele.

Przewiduje się, że część teoretyczna potrwa ok. 1h, natomiast praktyczna w zależności od przebiegu 2-3h.

Wstęp wolny.

Zapraszamy 🙂

Data

29 lut 2020

Czas

17:00 - 19:00

Cena

wstęp wolny

Lokalizacja

Studio Jogi YAM
Kochanowskiego 4, Poznań
Kategorie
Joanna Burdzińska

Organizator

Joanna Burdzińska
Telefon
+48 797 130 616
Email
joga-yam@gmail.com

0 komentarzy