Nauka masażu Shiatsu i wykład o odżywianiu Stefan Poprawa

Masaż Shiastu- japońska sztuka profilaktyki i leczenia masażem. Łagodny dotyk dłonią lub kciukiem wzdłuż linii przebiegu meridianów powoduje odprężenie, równowagę, poprawę nastroju, ma działanie profilaktyczne i lecznicze.
Shiatsu to dawna Japońska sztuka uzdrawiania oparta na medycynie chińskiej, zwana ” akupunkturą bez igieł”. Shiatsu wykonuje się naciskając kciukiem, palcami i dłonią na punkty na całym ciele w celu wzmocnienia organizmu oraz odzyskania zdolności naturalnego samo leczenia i zapobiegania progresji choroby. Punkty te nazywane w Japonii Tsubo i rozmieszczone są wzdłuż meridianów czyli kanałów energetycznych. Punkty Shiatsu, są skuteczne w leczeniu wszystkich układów w organizmie od mięśni, układu nerwowego, układu krążenia poprzez układ kostny, wydzielania wewnętrznego, odpornościowi i układ pokarmowy. Shiatsu jest techniką holistyczną i wpływa na poziom fizyczny emocjonalny, psychiczny i duchowy. Jest więc sposobem na osobisty rozwój zarówno na poziomie fizyczny jak i duchowym. Celem Shiatsu jest przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie, a masaż jest bardzo relaksujący i re witalizujący. Regularne masaże Shiatsu zapobiegają gromadzeniu się stresu i napięć w ciele, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia choroby.
Masaż shiatsu jest bezpieczną i skuteczną metodą redukcji stresu, poprawy samopoczucia i zdrowia, przywracania harmonii ciała, poprawy relacji z innymi. Shiatsu jest możliwe do stosowania przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód i predyspozycje. Każdy może nauczyć się tej metody. Doskonale sprawdza się jako metoda pomocnicza w terapii dzieci z nadpobudliwością, zahamowaniem czy dysleksją. dzięki shiatsu lepiej poznajemy swoje ciało i poprawiamy kondycję. podczas szkolenia każdy z uczestników jest w roli osoby masującej i masowanej. Dzięki temu już sam udział w kursie przynosi korzystne rezultaty w zakresie własnego samopoczucia. Masaż wykonywany jest w ubraniu. praktykowanie shiatsu pomaga nie tylko odbiorcy, ale również osobie wykonującej masaż. Shiatsu oparte na empatii staje się czymś więcej, niż tylko techniką.
Uwaga;
każdy z uczestników otrzyma skrypt ułatwiający samodzielne wykonywanie masażu
Prowadzenie: Stefan Poprawa
http://stefanvita.org/
absolwent Międzynarodowego Instytutu Makrobiotyki I Shiatsu w Kiental- Szwajcaria
Odpłatność: dowolna i dobrowolna ( donacja ) sugerowana min 100 zł
zapisy sms tel. 507101444 ,, shiatsu Poznań , lub w  studio Jogi YAM tel.797-130-616 
https://www.facebook.com/JogaYam/
informacje ; stefanpoprawa@gmail.com
należy zabrać ze sobą luźny strój typu dres

Więcej o projekcie shiatsu famili ;
http://stefanvita.org/2018/12/02/shiatsu-family/
Odpłatność: dowolna i dobrowolna ( donacja )
zapisy : sms tel. 797130616 ,, shiatsu Imię i nazwisko 

Data

01 paź 2022

Czas

11:30 - 18:00

Cena

donacja , sugerowane min.100 zł

Lokalizacja

Studio Jogi YAM
Kochanowskiego 4, Poznań
Kategorie
Stefan poprawa

Organizator

Stefan poprawa
Telefon
507101444
Email
stefanpoprawa@gmail.com

Inni organizatorzy

Joanna Burdzińska
Joanna Burdzińska
Telefon
+48 797 130 616
Email
joga-yam@gmail.com

0 komentarzy