joga dla seniorów

Joga dla Seniorów – nowa grupa

Zapraszamy seniorów w piątki na godz.11:00-12:15

Joga dla seniorów jest najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Dzięki niej bez utraty sił można poczuć się lepiej.

Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek codziennych obciążeń ulega zesztywnieniu, każdy ruch zaczyna być wysiłkiem, pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem, obracaniem się.
Tak to już jest wraz z wiekiem ciało człowieka zmienia się. Ale…. joga pozwala zwolnić tempo negatywnych zmian, a czasami nawet zdecydowanie poprawić naszą kondycję. Joga pozwala cieszyć się zdrowiem. Ruch powolny i stateczny jaki odbywa się w jodze jest wskazany dla osób starszych. Nie wymaga od nich kondycji czy dużej sprawności fizycznej. Jest w pełni bezpieczny. Każde ćwiczenie jest wykonywane w ciszy i spokoju, aby móc obserwować siebie i nie przeciążać forsownym treningiem.

Na zajęciach zajmujemy się rozciąganiem mięśni nóg, rąk, ich wzmocnieniem dla ogólnej poprawy stawów i kręgosłupa na każdym odcinku. Ćwiczenia uruchamiające i wzmacniające mięśnie w obrębie miednicy przynoszą ulgę w obszarze kręgosłupa lędźwiowego, a praca z rękami i barkami,  przynosi ulgę kręgosłupowi szyjnemu i piersiowemu. Dzięki rozciąganiu klatki piersiowej poprawia się oddychanie i praca serca. Całość wpływa na poprawę samopoczucia i zdrowia.

Wszystko w grupie dla seniorów, aby nikt nie czuł się skrępowany swoim wiekiem i mógł w pełni zrelaksować się i odpocząć oraz zrobić coś dla swojego zdrowia. Na zajęciach dla seniorów używamy dużo pomocy, tak aby każdy sobie poradził.

Dobry wpływ jogi:

– przywracanie naturalnej ruchomości w stawach,

– oddziaływanie na całe ciało,

– przywrócenie równowagi statycznej, które umożliwia odciążenie narządów ruchu,

– umożliwia radzenie sobie ze stresem codzienności,

– pozwala na wejrzenie w głąb siebie,

– wpływa pozytywnie na bóle pleców czy mięśni,

– poprawia krążenie krwi,

– wspiera system immunologiczny (odpornościowy),

– poprawia prace organów wewnętrznych, gruczołów i narządów zmysłowych,

– poprawa mentalno-emocjonalna, większy optymizm i akceptacja samego siebie.

Data

14 kwi 2023

Czas

11:00 - 12:15
Kategorie

0 komentarzy

Dodaj komentarz