ciaqłoporuszenie

CIAŁOPORUSZENIE – spotkanie ze świadomym ruchem z elementami improwizacji i jogi

Niemal każdego dnia wstajesz z łóżka i przemierzasz świat, często niespecjalnie analizując sposób w jaki poruszasz ciałem. Wiele czynności wykonujesz nawykowo, bez zaangażowania uważności. Świat pcha Cię do życia w pędzie, do załatwiania kolejnych ważnych spraw, a ciało staje się obiektem do wykonywania zadań, spełniać ma oczekiwania Twoje oraz otaczającej rzeczywistości.

Co stałoby się, gdybyś na chwilę zwolnił/a, przyglądając się temu w jaki sposób stawiasz kolejne kroki? Albo gdybyś powrócił/a do dzieciństwa, gdzie każdy najmniejszy ruch był wyzwaniem, zaskoczeniem? A gdyby powietrze zmieniło swoją gęstość i nagle przebycie jednego metra wymagałoby od Ciebie większego nakładu pracy mięśni? Albo jak poruszała/poruszałbyś się w wodzie?

A tak zupełnie szczerze: potrafisz powiedzieć, jaką najpiękniejszą rzecz robisz ciałem?

Podczas spotkania ze świadomym ruchem pokażę Ci znane mi elementy improwizacji aktorskiej i tanecznej, mieszając je z tym, co wiem o jodze i uważności. Wykorzystując te narzędzia, razem postaramy się poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. Skoncentrujemy się na łagodnej, czułej i pełnej akceptacji pracy z ciałem. Postaramy się odczarować utarte schematy, pozbyć ram i ograniczeń, by w końcu dostrzec  niezwykłe możliwości ciała.

Możesz tu przyjść, jeśli ruszasz się dużo lub nie poruszasz prawie wcale. Zajęcia otwarte są dla każdego. 

Jagoda Gruszczyńska – instruktorka jogi w nurcie vinyasa, flow oraz yin, teatrolożka, kulturoznawczyni, zawodowo związana z teatrem. 

Od ponad dziesięciu lat poszukuje autentyczności i wolności ruchu. Uważa, że świadome bycie w ciele to jeden z największych prezentów, jaki możesz sobie zrobić we współczesnym świecie.

Data

01 paź 2022

Czas

10:00 - 11:30

Cena

50 zł
Kategorie
Jagoda Gruszczyńska

Organizator

Jagoda Gruszczyńska
Telefon
726353467

0 komentarzy