Body Reconnection

OPIS WARSZTATU
Podczas warsztatów będziemy używać technik kontakt improwizacji i improwizacji, aby zwiększyć świadomość naszego ciała w przestrzeni. Pozwoli nam to lepiej odczuwać samych siebie i innych. Staniemy się uważnymi obserwatorami siebie i przestrzeni, w której się znaleźliśmy.
Szeroko rozumiana „praca z ciałem” zwiększa wrażliwość nie tylko dotyku, ale także słuchania tego, co dzieje się w nas samych. Dzięki temu zmienia się nasz sposób odczuwania i postrzegania rzeczywistości. Jesteśmy bardziej wrażliwi na drugiego człowieka i otaczającą nas rzeczywistość. A to przydaje się nie tylko w tańcu, kontakt improwizacji, czy sportach walki – ale w całym naszym życiu.
W ciągu tych 2 dni sięgniemy do samego środka nas samych – poprzez medytację, wyciszenie myśli i bycie w ciele. Praktykowanie bycia tu i teraz pozwala na doświadczanie momentów, gdy zatraca się forma, pojawia się funkcjonalność, a wszystkie ozdobniki i niepotrzebne ruchy wyciszają się. Wtedy następuje przepływ tzw. „flow”, którego będziemy szukać i który będziemy przezywać zarówno w tańcu solo, jak i z partnerem_ką.
💃🤸‍♀️🧘
Istotna w czasie spotkań będzie świadomość czasu, przestrzeni, muzykalności oraz ich wpływ na naszą uważność i bycie.
Będziemy przede wszystkim pracować w parach, ale również solo i w grupie – korzystając z techniki kontakt Improwizacji. Partner jak lustro będzie nam w stanie pomóc znaleźć blokady i popracować nad nimi, tak aby się ich pozbyć lub je rozmiękczyć.
Aho – i do zatańczenia!
ORIENTACYJNY PLAN
SOBOTA 18.02
10:00 – 13:00 – I Blok
13:30 – przerwa obiadowa
15:00 – 18:00 – II Blok
20:00 – 22:30 Ecstatic Dance z DJane Qi
NIEDZIELA 29.02
10:00 – 13:00 – I Blok
13:30 – przerwa obiadowa
15:00 – 18:00 – II Blok
MIEJSCE
Studio Jogi Yam
INWESTYCJA
450zl – Całość (2 dni warsztatu + Ecstatic Dance)
250zł – 1 dzień warsztatu
70zł – Ecstatic Dance
Jeśli chciałbyś wziąć udział, a przeszkodą są środki finansowe – napisz do pablo.konior@gmail.com
Gwarancją rezerwacji jest wysłanie maila z informacją o chęci wzięcia udziału oraz wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 100zł na nr konta:
98 1140 2004 0000 3102 3027 3155
Tytuł: imię i nazwisko, Poznań
ZAPISY I INFORMACJE
Pablo.konior@gmail.com
PROWADZĄCY
Warsztaty :
Paweł Konior — performer / tancerz / nauczyciel / i wieczny uczeń. Po skończeniu studiów Wychowania Fizycznego oraz Salzburg Academy of Dance, Paweł zaczął pracować w obrębie tańca, teatru oraz sztuk performatywnych w Holandii, Belgii i Polski. Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze, były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych i teatralnych. Paweł łączy teatr , sport, taniec oraz Tai-czi pokazując ekspresję i emocje w ruchu, szukając energii i przepływu.
Paweł ma specyficzny i organiczny sposób pracy, co pozwala na szybki przepływ, wyczucie (grupy , sytuacji). Główne zasady którymi się kieruje to technika punktu zero, subtelność, spontaniczność, zaskakiwanie siebie, partnerów jak i widza. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracja są dla niego praktyka Fighting Monkey oraz kontakt improwizacja oraz Infinite play- ciagla zabawa. Główne projekty w których brał udział:”Love-ism” More Shani („Ewa i On”, „Adam i Elf”, „On i Ona” Paweł Konior oraz Iwona Olszowska, „Transmision” Choreografia Iwona Olszowska i Ferenc Feher, „3Dom” – solo Paweł Konior, „Boredom” – Paweł Konior i Rita Vilhena. Free The Dance – Wiktor Krzak I Pawel Konior, „Ciało” – Paweł Konior i Ewa Wolf.
Ecstatic Dance:
DJane Qi – prezentuje selekcje, w których dominują głębokie, przestrzenne, dźwięki, idealnie nadające się do niczym nieskrępowanego tańca czy muzycznej
medytacji.
Aktualnie muzycznie krąży po zakątkach Orientu – będzie więc to muzyczna etno opowieść ocierająca się o mistykę, zaserwowana z głębokim basem i intrygującymi melodiami.
W Ecstatic Dance porusza ją możliwości muzycznego wyrażania siebie z jednoczesnym łamaniem założonych struktur dotyczących wybranego rodzaju muzyki czy tempa poprzez doświadczanie przepływu energii pomiędzy odbiorcą a nadawcą muzycznej wiadomości i pozostawanie w kontakcie z grupą. Oprócz muzyki prowadzi również słowem/czuciem, które każdorazowo oscyluje wokół tematu, który w danym momencie odbiera jako aktualny w kolektywnej świadomości.

Data

18 Lut 2023 - 19 Lut 2023

Czas

10:00 - 18:00

Cena

70-450
Kategorie

0 Komentarzy