Uczucia są po to, żeby je czuć. Praca Serca wg Safi Nidiaye.

Praca Serca – wykład z ćwiczeniami.

Kiedy mamy problem i tylko reagujemy, doświadczamy bardzo powierzchownie naszej prawdziwej istoty i tego, kim naprawdę jesteśmy. Nie przywołujemy tym samym wszystkich naszych zdolności. To wybór nie do końca świadomy. Zanim zareagujemy, możemy się na chwilę zatrzymać, złapać oddech i udać się w głąb siebie. Wtedy znajdziemy przyczynę tego, dlaczego się złościmy, smucimy czy lękamy. Przyszliśmy na świat wyposażeni w zdolność odczuwania. Odkryć tę zdolność na nowo, to jakby się ponownie narodzić.
Skoncentrowana w ciele Praca Serca – metoda medytacji, której autorem jest Safi Nidiaye. Umożliwia w prosty i bezpośredni sposób wykrycie w ciele stłumionych, ukrytych za aktualnymi problemami życiowymi emocji, uświadomienie ich sobie i otwarcie na nie serca. Jest metodą przejrzystej percepcji, która koncentrując się na ćwiczeniu uważności ułatwia odbieranie rzeczywistości w sposób neutralny, połączony z oddechem i skupiony na ciele. Ciało, uczucia i serce są w centrum jej uwagi.
Technika Pracy Serca jest nie tylko metodą rozwiązywania problemów prowadzącą do uzdrowienia, jest także ścieżką świadomości, współodczuwania i duchowego przebudzenia. Jest drogą otwartego serca. Nauczyć może się jej każdy, kto pragnie wziąć odpowiedzialność za siebie, swoje problemy, świadomie chce dostrzegać i odczuwać pojawiające się uczucia, kto jest w stanie rozwinąć i utrzymać w sobie koncentrację na własnym ciele, pragnie czuć, zamiast tłumić uczucia lub im zaprzeczać.
Sednem metody jest stopniowe przywracanie stanu naturalnego – zdolności odczuwania, w którą zostaliśmy wyposażeni przychodząc na ten świat.

Renata Stankowska o sobie:
Dzielę się z zachwytem Pracą Serca wg Safi Nidiaye, którą zgłębiam i praktykuję od 4 lat. Jestem pierwszą osobą z Polski posiadającą certyfikat autorki do prowadzenia sesji indywidualnych i małych grup. W Studio jogi Yam Joasi Burdzińskiej poprowadzę dwugodzinny wykład z ćwiczeniami. Będę również opowiadać o książce „Otwórz serce zamiast łamać sobie głowę”, w której Safi Nidiaye przedstawiła swoją metodę.
Jestem mamą nastolatka, lubię czytać książki, spacery po lesie i tango argentyńskie.

Cena 30 pln
Miejsce:Studio jogi Yam, Kochanowskiego 4, 60-844 Poznań – Jeżyce
Data: 06.02.2020
Godz. 17.30-19.30

Data

06 Lut 2020

Czas

17:30 - 19:30

Cena

30 zł
Kategorie
Joanna Burdzińska

Organizator

Joanna Burdzińska
Telefon
+48 797 130 616
Email
joga-yam@gmail.com

0 Komentarzy