Medytacja Somatyczna – Starożytna mądrość w nowoczesnej formie

Zapraszamy Cię na warsztat Medytacji Somatycznej „Starożytna Mądrość w Nowoczesnej Formie”.

Medytacja Somatyczna jest efektem wieloletniej pracy mistrzów buddyjskiej medytacji oraz zachodnich terapeutów i specjalistów w dziedzinie pracy z ciałem. „Ojcem” metodologii jest dr Reginald Ray – mistrz buddyjskiej medytacji, terapeuta i religioznawca. Jego mentorami były takie postacie jak mistrzowie buddyjscy Czogjam Trungpa i Khenpo Tsultrim Gyamtso czy wybitny religioznawca Mircea Eliade. Warsztat poprowadzi Robert z Tkanki, który jest członkiem organizacji dr Ray Dharma Ocean, jedynym prowadzącym zajęć z Medytacji Somatycznej w Polsce oraz uczy Tantry i medytacji.

Metodologia ta łączy głębię starożytnych technik ze świecką i przystępną formą. Podczas gdy większość nowoczesnych systemów medytacji dopiero otwiera się na najgłębsze wglądy i najpotężniejsze narzędzia medytacji (jak Pustość czy zaawansowana somatyka) Medytacja Somatyczna jest na nich oparta u samych swoich podstaw. Czerpie z transformujących narzędzi rozwijanych przez wieki w jogicznych i tantrycznych systemach pracy z ciałem – takich jak praca z oddechem, kanałami i czakrami. Jednocześnie osadza je trzeźwo w zachodnim kontekście jako uwalnianie napięć z ciała, relaksowanie kręgosłupa, otwieranie ośrodków w ciele takich jak podbrzusze i klatki piersiowa. Zachowuje świeckość i przystępność nowoczesnego systemu – nie odwołuje się do obcych symboli, nie wymaga wiary w egzotyczne religie czy znajomości wschodnich filozofii. Łatwo się jej nauczyć – jest przekazywana za pomocą prowadzonej medytacji (wystarczy podążać za instrukcjami prowadzącego). Doświadczonych praktyków medytacji zaskakuje jej głębia i nierzadko pomaga im posunąć swoją praktykę do przodu czy osadzić ją w ciele.

Praktyka Medytacji Somatycznej prowadzi do trwałej, pozytywnej i głębokiej transformacji we wszystkich dziedzinach życia.
Jest tak dlatego, że ludzkie ciało i umysł są nierozerwalnie związane (poza głową znajduje się więcej komórek nerwowych niż w samym mózgu) a napięcia i traumy determinują nasze negatywne schematy i ograniczenia. Praca na poziomie somatycznym wpływa więc na zdrowie, samopoczucie, relacje i zdolności poznawcze. Niniejsza metodologia medytacji przyniesie Ci liczne korzyści:
– relaks i spokój,
– zyskanie dostępu do zasobów ciała takich jak jego mądrość, moc i intuicja
– rozwój uważności i koncentracji
– opartą na osadzeniu w ciele pewność siebie
– inteligencję emocjonalną i empatię
– wgląd w najgłębsze, niedualne obszary doświadczenia*

* Będąc przesyconą podejściem do pracy z ciałem obecnym w do niedawna sekretnych praktykach Dzogczen i Mahamudry.

—————————————————————–
—————————————————————–
KONTAKT I ZAPISY
—————————————————————–
—————————————————————–

Czas:
02.06 (niedziela) w godzinach 11:00 – 19:00

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisu.
Potwierdzenie miejsca na warsztacie odbywa się poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 50%. W wypadku niemożności uczestnictwa zaliczka podlega zwrotowi w pełnej kwocie do 3 dni przed terminem warsztatu. Jeżeli ktoś chce wziąć udział, ale nie pozwala mu na to jego sytuacja finansowa, to prosimy o skontaktowanie się z nami celem znalezienia innego rozwiązania.

Cena:
Udział w warsztacie to inwestycja w wysokości 110 zł.

Dane do przelewu:
W. Włodarczyk
95-100 Zgierz
ul. Topolowa 5
14 1140 2004 0000 3402 7845 9076
Tytułem „Medytacja Somatyczna – warsztat w Poznaniu”

Zapisywać można się przez wiadomość na Facebooku, formularz na stronie internetowej, mailem lub telefonicznie:
strona: www.tkanka.eu
mail: tkankaeu@gmail.com
tel: 788-775-633

~ VERONIKA I ROBERT (TKANKA)

Data

02 Cze 2019

Czas

11:00 - 19:00

Cena

110 zł

Lokalizacja

Studio Jogi YAM
Kochanowskiego 4, Poznań

Organizator

VERONIKA I ROBERT
Telefon
788-775-633
Email
tkankaeu@gmail.com
Strona WWW
http://www.tkanka.eu