TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises)

O metodzie

Metoda TRE®  (Tension & Trauma Releasing Exercises) pomaga w usuwaniu skutków przewlekłego stresu a także życiowych traum. Została stworzona przez dr Davida Barcelego. Polega na wykonaniu kilku prostych ćwiczeń fizycznych, które uaktywniają wibracje organizmu.

Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki czy zamrożenia. Aby osoba mogła powrócić do równowagi psycho-fizycznej, ta reakcja potrzebuje być rozładowana i uwolniona.

W ćwiczeniach TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób, aby uwolnić chroniczny stres, traumę lub PTSD (zespół stresu pourazowego) z naszego ciała.

Celem stosowania ćwiczeń TRE jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują. Ćwiczenia TRE® redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy.

Dla kogo?

Ćwiczenia TRE® przynoszą wiele korzyści dla osób, które doświadczają stresów i lęków wynikających z doświadczeń dnia codziennego, problemów w relacjach czy stresów związanych z pracą. Ćwiczenia wywołują wibracje, które mają leczące, rozluźniające działanie.

Są to ćwiczenia przynoszące uwolnienie napięć w ciele począwszy od napięć wywołanych stresem, aż po skrajne doświadczenia traumatyczne i stany lękowe. Są odpowiednie również dla osób mających problemy z zasypianiem, cierpią na bezsenność i koszmary senne, gdyż pomagają osiągnąć stan głębokiego snu i relaksu. Pomagają w problemach bruksizmu (zgrzytanie zębami), w depresji i chwiejności emocjonalnej,  jak również w bólach głowy i kręgosłupa.

Ćwiczenia TRE® są szczególnie pomocne dla osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu:     fizjoterapeutów,  nauczycieli,  pracowników zawodów medycznych, ratowników, strażaków,  policjantów, żołnierzy, pracowników pomocy społecznej, psychologów, lekarzy, psychoterapeutów oraz każdego, to poszukuje sposobu na uwolnienie się od nadmiernego stresu.

Korzyści

– Łatwość nauki: ćwiczeń tych można się łatwo nauczyć i w wielu przypadkach ich skuteczność jest natychmiastowa.

– Naturalny środek zaradczy: w pewnych okolicznościach z tych ćwiczeń można korzystać jak z naturalnego środka zapobiegającego lub minimalizującego symptomy PTSD, redukującego efekty urazów psychicznych, które wystąpią w przyszłości.

– Codzienna gimnastyka: można je włączać do codziennego zestawu ćwiczeń i używać ich do leczenia oraz zapobiegania stanom chorobowym.

– Szybkie przywrócenie zdolności leczenia: pomagają szybciej odtworzyć w ciele poczucie bezpieczeństwa, ułatwiając szybszy i bardziej zintegrowany proces zdrowienia.

– Ćwiczenia TRE® są sposobem samopomocy dla tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy. Ponadto, dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.

Przeciwskazania do metody TRE: ciąża, okres połogu, czas pooperacyjny/rehabilitacja, sztuczny staw, rozrusznik serca, cukrzyca, epilepsja, stany psychotyczne.

Prowadzący:

"Jakość życia nie jest kwestią przypadku, tylko kwestią treningu"

Zajęcia


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer25124/public_html/wordpress/wp-content/plugins/mp-timetable/templates-functions/action-shortcode-functions.php on line 31

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela